NAPOLI SAVLADAO INTER U PRVOJ UTAKMICI KUPA ITALIJE

Nogomet

Nogometaši Napolija sinoć su u gostima pobijedili ekipu Intera sa 1:0 u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije. Strijelac pobjedničkog gola za Napoli bio je Ruiz. Revanš utakmica ovih timova igra se u Napulju 5. ožujka sa početkom u 20:45 sati. U drugom polufinalnom meču sastaju se Milan i Juventus.

PSG savladao je Dijon u četvrtinifinala Kupa Francuske reultatom 6:1. Već u prvoj minuti PSG je poveo autogolom Lautoa. Nije dugo trebalo Dijonu da izjednači, u 13. minuti pogodio je Chuiar. Do kraja poluvremena u listu strijelaca upisao se Mbappe. Drugo poluvrijeme bilo je u znaku jedne ekipe. Prvi od 4 gola za PSG postigao je Silva, dva je dodao Sarabia, a četvrti gol PSG-a u drugom pouvremenu je autogol Coulibaly-a.

Athletic Bilbao ostvario je pobjedu protiv Granade u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Kralja (1:0), a jedini pogodak na utakmici postigao je Iker Muniain. Početak utakmice prošao je nešto mirnije, a onda je u 22. minuti zaprijetio Athletic Bilbao kada je pokušao Mikel Vesga. Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvom poluvremenu, da bi u 42. minuti Iker Muniain pogodio za vodstvo baskijskog kluba. Nakon pet minuta igre Yeray Alvarez je poslao loptu u mrežu gostiju, ali je već bila podignuta zastavica zbog ofsajda. Ander Capa je zatresao mrežu Granade u 60. minuti, no nakon što je sudija koristio VAR poništio je pogodak. Bilbao je u drugom poluvremenu bio dosta opasniji, međutim više nije bilo većih šansi, tako da se ni rezultat nije mijenjao.

Košarka

Brooklyn je savladao aktualne prvake rezultatom 101:91 uz odlične partije prve petorke u kojoj se najviše istakao Spencer Dinwiddie sa 17 poena i 9 asistencija, dok je na drugoj strani Serge Ibaka ubacio 28 poena uz 9 skokova.

Luka Dončić se vratio ranije nego je predviđeno na parket i nastavio je gdje je stao. Sjajni Slovenac je ostvario double-double (33 poena, 12 skokova, 8 asistencija) u pobjedi Dallasa nad Sacramentom rezultatom 130:118.

Bojan Bogdanović je bio jedan od ključnih igrača Utaha u pobjedi nad Miamijem rezultatom 116:101 sa 22 poena i 7 skokova.

Pripremio: H.B. Foto: Instagram

Tagovi: , , ,