VRATILA NAM SE EUROPSKA LIGA!!!

Nogomet

Sinoć se širom Evrope igraju prvi mečevi 1/16 finala Lige Evrope, pa su tako i u Razgradu snage domerili Ludogorets i Inter. Inter je na kraju slavio zasluženu pobjedu, rezultatom 0:2. Nerazzurri su i u prvom poluvremenu imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli slomiti otpor domaće ekipe. Igrala se 71. minuta kada je Christian Eriksen nakon kratke kombinacije sa Lukakuom uputio precizan šut sa vrha kaznenog prostora i pogodio za 0:1. Bio je to prvi gol Eriksena u dresu Intera. Pobjedu Nerazzurra je potvrdio Lukaku sa bijele točke u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, pa će Inter revanš na Meazzi dočekati sa lijepom zalihom.

Fudbaleri Club Bruggea sinoć su na svom terenu remizirali protiv Manchester Uniteda rezultatom 1:1 u prvom meču šesnaestine finala Evropske lige. Club Brugge je odlično počeo meč i u prvih deset minuta stvorio je nekoliko sjajnih šansi, ali je ostalo 0:0. No, domaći su uspjeli zabiti gol u 15. minuti. Romero je napravio veliku grešku koju je iskoristio Dennis i pogodio je za 1:0. No, u 36. minuti Manchester United je iz prve ozbiljnije prilike došao do poravnanja. Grešku brniča domaćeg tima iskoristio je Martial koji je to žestoko kaznio golom za 1:1. Club Brugge je i u nastavku meča bio znatno bolji tim. Belgijska ekipa stvorila je nekoliko sjajnih šansi u drugom poluvremenu, ali se rezultat nije mijenjao i ostalo je 1:1.

Roma je na svom Olimpicu upisala pobjedu od 1:0, a jedini pogodak postigli su u 13. minuti kada je Perez pogodio nakon asistencije Džeke i tako postigao prvi pogodak u dresu novog kluba nakon što je prešao iz Barcelone.

Minimalnu pobjedu upisao je i Arsenal koji je u Grčkoj savladao Olympiakos sa 1:0, a jedini pogodak za Topnike postigao je Lacazette u finišu meča.

Basel je kao gost pobijedio APOEL sa 3:0, dok je susret između Alkmaara i LASK-a završen bez pobjednika (1:1). Bayer je na svom terenu porazio Porto sa 2:1, dok je Rangers nakon velikog preokreta bio bolji od Brage sa 3:2.

Wolfsburg je na svom terenu bio bolji od Malma sa 2:1, a Wolves je već sada osigurao prolazak u osminu finala pobjedom protiv Espanyola sa 4:0.

Košarka

NBA liga je nastavljena sinoć nakon All Star pauze, a košarkaši Brooklyn Netsa poraženi su nakon produžetka na gostovanju kod Philadelphija 76ersa. Philadelphiju je do pobjede vodio Embiid sa 39 postignutih poena i 16 skokova, dok je za Netse 25 poena postigao LeVert.

Milwaukee Bucksi upisali su novi trijumf na gostovanju kod Detroit Pistonsa. Antetokounmpo je postigao 33 poena i dodao 16 skokova kod gostiju, dok je Wood na drugoj strani postigao 18. Fantastičnu partiju u trijumfu Atlanta Hawksa na domaćem parketu protiv Miami Heata rezultatom 129:124 pružio je Trae Young s 50 postignutih poena. Za mladog košarkaša Hawksa to je bio rekord karijere. Adebayo je na drugoj strani postigao 28 poena i dodao 19 skokova.

Charlotte Hornetsi slavili su na gostovanju kod Chicago Bullsa. Goste je do pobjede vodio Monk s 25 postignutih poena. Sacramento Kingsi su rezultatom 129:125 slavili protiv Memphis Grizzliesa. Domaće je do pobjede vodio Barnes sa 32 postignuta poena, dok je za Memphis 24 postigao Melton. Bogdan Bogdanović susret je završio sa devet poena, a Nemanja Bjelica sa osam uz šest skokova i pet asistencija.

Houston Rocketsi slavili su na gostovanju kod Golden State Warriorsa rezultatom 135:105. Goste je do pobjede vodio Harden s 29 postignutih poena i 10 asistencija.

Pripremio: H.B. Foto:Instagram

Tagovi: , , ,