MANCHESTER UNITED SA 3 GOLA PORAZIO WATFORD!!! LAKERSI BOLJI OD CELTICSA U DERBIJU NBA LIGE!

Nogomet

Manchester United pobijedio je na Old Traffordu ekipu Watforda s 3:0 u susretu 27. kola engleskog Premiershipa. Do vodstva je United stigao u finišu prvog poluvremena. Dosuđen je jedanaesterac, a Bruno Fernandes je pogodio za 1:0. Ovo mu je bio prvi gol u dresu Uniteda. U nastavku sjajna igra domaćeg tima. Iako je Watford uspio izjednačiti, VAR je poništio gol zbog igranja rukom, do kraja nisu napravili previše i United je lagano završio posao. U 58. minuti sjajan gol postiže Anthony Martial za 2:0, da bi točku na ovaj meč stavio Mason Greenwood golom za konačnih 3:0 u 75. minuti.

U posljednjem meču dana nedeljnog dijela programa Premier lige Arsenal je na svom terenu slavio protiv Evertona sa 3:2. Nakon samo 50 sekundi igre, domaći su imali rezultatski zaostatak. Sigurdsson je ubacio loptu u kazneni prostor, a veliku smušenost Arsenalove odbrane na najsuroviji način kaznio je Calvert-Lewin. Napadač Karamela je tako stigao do 12. gola u ovoj sezoni. Stvari na početak je brzo vratio mladi Nketiah koji je lijepo pogodio za 1:1. Potpuni prekret Topnicima donosi Aubameyang na asistenciju Davida Luiza. Ipak, da se na odmor ode neriješenim rezultatom pobrinuo se Richarlison koji je više sretno nego spretno matirao Lena. Početkom nastavka Aubameyang lijepo pogađa glavom nakon asistencije Nicolasa Pepea, za ispostaviće se, konačnih 3:2. Topnici su tako produžili niz nepobjedivosti na deset utakmica u svim takmičenjima.

PSG nas je i večeras počastio golijadom, a ovaj put je na Parku prinčeva savladao jako dobri Bordeaux sa 4:3. B ordeaux je stigao do vodstva u 18. minuti preko Hwanga, ali Cavani poravnava na 1:1 sedam minuta poslije. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela vidjeli smo još po jedan gol na obje strane. Marquinhos je u 46. minuti doveo Svece u vodstvo, ali u petoj minuti nadoknade Pablo uzvraća i postavlja 2:2. PSG bolje igra u drugom dijelu, te dolazi do nova dva gola preko Marquinhosa i Mbappea, ali Bordeaux se nije predao te je u 83. minuti preko Pabla smanjio na 4:3. Ipak, to se ispostavilo konačnim rezultatom, a u 92. minuti je Neymar isključen jer je zaradio drugi žuti karton.

Košarka

Košarkaši Lakersa pobijedili su u Los Angelesu ekipu Boston Celticsa rezultatom 114:112 te su tako došli do petog uzastopnog trijumfa u NBA ligi. Domaći su odmah krenuli žestoko i nakon prve četvrtine imali su devet poena prednosti. Celticsi se bude do odlaska na odmor i ponovo vraćaju utakmicu u egal. U nastavku meča nijedna ekipa nije uspjela napraviti veću seriju i odlijepiti se, a na kraju je uz dosta sreće i spretnosti domaći tim nakon dramatične završnice došao do pobjede protiv velikog rivala. Najbolji u redovima Lakersa bio je Davis s 32 poena i 13 skokova, dok je James imao 29 poena, devet asistencija i osam skokova. Najbolji kod Celticsa bio je Tatum s 41 poenom i pet skokova

Portland Trail Blazersi u tijesnom meču savladali su Detroit Pistonse (107:104) te tako zadržali nadu da bi ipak mogli dohvatiti play-off na Zapadu. U izostanku prve zvijezde Damiana Lillarda, odgovornost su preuzeli CJ McCollum i Carmelo Anthony. Obojica su odigrala najbolju partiju sezone, McCollum je upisao 41 poen i 12 asistencija (lični rekord), dok je Anthony zabilježio season-high od 32 poena. Iskusni Carmelo Anthony je praktično i riješio pitanje pobjednika kada je na 20 sekundi prije kraja pogodio s poludistance za nedostižno vodstvo od 105:101. U redovima Detroita najefikasniji su bili rezervista Christian Wood (26) i veteran Derrick Rose (15).

Pripremio: H.B. Foto: Instagram

Tagovi: , , , , ,