MANCHESTER CITY OČITAO LEKCIJU REAL MADRIDU!!! LYON NA DOMAĆEM TERENU PORAZIO JUVENTUS!

Nogomet

Manchester City je sinoć pobijedio Real Madrid na Santiago Bernabeu stadionu sa 2:1 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. Bila jer ovo sasvim zaslužena pobjeda Građana koji su nadigrali Kraljeve u svim segmentima igre. U prvom poluvremenu ove utakmice nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Real nije napravio gotovo ništa pred golom Edersona, dok je City imao nekoliko dobrih prilika. Prijetili su Gabriel Jesus i Kevin De Bruyne, ali Courtois je bio vrlo siguran u tim trenucima. Real je jedinu šansu stvorio preko Benzeme čiji udarac brani Ederson.

U nastavku susreta vidjeli smo mnogo više uzbuđenja. Prvo City stvara dvije šanse preko Mahreza, ali oba puta je Courtois bolji od Alžirca. Samo nekoliko minuta poslije toga, tačnije u 60. minuti, Real je poveo. Nakon velike greške u odbrani Građana, do lopte dolazi Vinicius Junior, dodaje do Isca, a ovaj pogađa za vodstvo domaćih.

U 79. minuti gosti dolaze do izjednačenja. Sterling je ubacio za Jesusa, a ovaj pogađa pored Ramosa za 1:1. Samo tri minute kasnije Sterling prolazi po lijevoj strani, obara ga Carvajal i to je penal. Siguran je s bijele tačke De Bruyne i to je preokret. To nije bilo sve. Novi šok navijači Reala doživjeli su u 86. minuti kada je Ramos dobio crveni karton nakon što je oborio Jesusa. Kasnije je iz slobodnjaka Mahrez slabo šutirao. Do kraja je ostalo 1:2 i možemo reći da City na Etihad ide s velikom prednošću. Real će morati postići barem dva gola za prolaz, a bit će lišen usluga kapitena Ramosa koji je vjerovatno i najvažniji igrač tima.

Sinoć je Lyon na svom stadionu ugostio veliki Juventus u prvom meču osmine finala Lige prvaka. Lyon je bio bolji i slavio pobjedu od 1:0. Prvo poluvrijeme je donijelo posjed na strani gostiju iz Torina, ali i veliki broj prilika za Lyon – od kojih je jedna rezultovala golom. Izuzetno opasan po gol Juventusa je bio Ekambi koji je prvi put zaprijetio u 21. minuti. Tada je pokušao glavom, ali je pogodio prečku. Lyon je do gola došao u 31. minuti nakon lijepe akcije. Lijepo je ubacio Aouar, a Lucas Tousart zatresao mrežu gola Juventusa za 1:0.

Mogao je Lyon povisiti prednost u prvom dijelu. Još jednu dobru priliku Ekambi je imao u 41. minuti, silovito je šutirao iz trka, ali je lopta ovaj put otišla malo iznad prečke. Nije dobro djelovao Juventus na današnjoj utakmici, pa nije bilo prave ofanzive Stare dame ni u većem dijelu drugog poluvremena. Ipak, mora se reći da se Lyon sjajno branio u nastavku. Najbolju šansu Juventus je imao u 69. minuti kada je Dybala natrčao na jedno ubacivanje, ali je lopta prohujala pored desne stative gola Lyona. Treba izdvojiti i šansu koju je imao Higuain u 85. minuti, ali iskusni Argentinac se nije najbolje snašao i šutirao pored gola. Do kraja je ostalo 1:0 za Lyon koji će u revanšu na Allianz stadionu braniti gol prednosti.