OLYMPIACOS NAPRAVIO NAJVEĆE IZNENAĐENJE I IZBACIO ARSENAL!!! INTER I UNITED SIGURNI!

Nogomet

Nogometaši Olympiacosa sinoć su u fantastičnoj utakmici na Emiratesu pobijedili Arsenal sa 2:1 nakon produžetaka i tako se senzacionalno plasirali u osminu finala Evropske lige. Arsenal je u prvoj utakmici u Pireju slavio sa 1:o i činilo se da su jednom nogom već u osmini finala ovog takmičenja. No, Olympiakos je u London došao da se nadigrava što očito igrači Arsenala nisu očekivali. Na samom početku drugog poluvremena šok za domaće. Nakon kornera Cisse se odlično snašao u petercu Arsenala i pogodio je glavom za 0:1 i tako vratio stvari na početak.

Nakon primljenog gola Arsenal je krenuo veoma ofanzivno kako bi došao do gola i izbjegao produžetke. Topnici su imali nekoliko solidnih prilika, ali nisu mogli pronaći put do mreže grčkog tima, te smo gledali dodatnih pola sata. No, u 120. minuti Olympiakos je postigao drugi gol i poveo sa 2:1. Masouras je asistirao, a gol za nevjerovatno slavlje gostujućih navijača postigao je El Arabi koji je tako odveo svoj tim u osminu finala!

Manchester United je ostvario najubjedljiviji trijumf u sinoćnjem programu. Crveni đavoli su s 5:0 pobijedili Club Brugge. Engleski tim je tri gola postigao u prvom poluvremenu. Posao im je olakšao Deli koji je odbranio loptu rukom i dobio direktan crveni karton. Jedanaesterac je u gol pretovorio Fernandes u 27. minuti.

Sedam minuta kasnije prvijenac u dresu Uniteda je postavio Ighalo, da bi odlično prvo poluvrijeme golom u 41. minuti završio McTominay. Drugi dio donio je još dvije lopte u mreži gostiju iz Belgije. Igrala se 82. minuta kada je pogodio Fred za konačnih 4:0. Konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom ponovo je postavio Fred.

Inter je na praznoj Giuseppe Meazzi ostvario i drugu pobjedu nad Ludogortsom u dvomeču. Ovaj put je bilo 2:1. Baš kao i u Manchesteru i u Milanu su tri gola pala u prvom dijelu. Bugarski tim je iznenadio Nerazzurre preko Souze u 26. minuti, ali nakon što se Inter uzbiljio stigao je preokret. Pogodili su Biraghi u 32. i Lukaku u 45. minuti.

Fantastičan meč u Lisabonu su odigrali Benfica i Shakhtar, a rezultat je na kraju bio 3:3. Domaći su poveli već u devetoj minuti kada je mrežu gostiju zatresao Pizzi. No, samo tri minuta kasnije bilo je 1:1 nakon autogola Diasa. Ipak, Benfica je u 36. minuti uspjela da dođe do nove prednosti, a gol za 2:1 postigao je Dias koji se tako iskupio za autogol.

Benfica je odlično otvorili i drugo poluvrijeme jer je Silva sjajno pogodio za 3:1 i činilo se tada da će portugalski tim proći dalje. No, u nastavku meča Shakhtar je utišao navijače Benfice. Gosti su smanjili na 3:2 u 49. minuti utakmice predko Stepanenka, dok je konačnih 3:3 postavio Alan Patrick u 71. minuti što je bio i konačan rezultat večerašnje utakmice.

Košarka

Philadelphija 76ersi sinoć su bili bez Embiida i Simmonsa, ali im to nije smetalo da slave protiv New York Knicksa rezultatatom 115:106. Domaće je do trijumfa vodio Harris sa 34 postignuta poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Oklahoma je na svom terenu slavila protiv Sacramenta rezultatom 112:108. Domaće je do trijumfa vodio Gallinari sa 24 postignuta poena, dok je kod gostiju Barnes postigao 21. Bjelica je susret završio sa 18, a Bogdan Bogdanović sa 11 postignutih poena.

Indiana Pacersi savladali su Portland Trail Blazerse rezultatom 106:100. Najefikasniji kod gostiju bio je McCollum sa 28 postignutih poena. Kod domaćih 20 ubacio Sabonis, a dodao je i 11 skokova.

Pripremio:H.B. Foto: Instagram
Tagovi: , , , ,