REAL BOLJI OD BARCELONE U OVOGODIŠNJEM IZDANJU EL CLASICA

Nogomet

Nogometaši Real Madrida porazili su sinoć na Santiago Bernabeu stadionu Barcelonu sa 2:0. Iako nismo vidjeli mnogo golova, ipak moramo reći da je ovo bio jako dobar El Clasico koji je ponudio dosta dobar ritam susreta, mnogo prilika, dosta truda i s jedne i s druge strane. Prvo poluvrijeme obilovalo je šansama na obje strane, ali su mreže mirovale. Drugo poluvrijeme bolje počinje madridski tim i uz veliki presing pravi nekoliko odličnih prilika.

Kraljevima se pritisak ipak isplatio jer su u 71. minuti došli do gola. Kroos je dodao do Viniciusa koji je prošao po lijevoj strani i matirao Ter Stegena nakon što je lopta malo zakačila i Piquea. Do kraja susreta Barca je pokušavala, Real se dobro branio i u samom finišu preko Mariana Diaza došao do još jednog gola. Bio je to ovosezonski prvijenac za dugogodišnjeg napadača Kraljeva. Meč je završen rezultatom 2:0. Real je preskočio Barcu te se popeo na prvo mjesto u La Ligi sa bodom više od današnjeg rivala.

Jose Mourinho i Tottenham sve su dalje od Lige prvaka. Spursi su danas na svom terenu poraženi od Wolverhamptona s 2:3 i pali su na sedmo mjesto Premiershipa. Dva puta su Pijetlovi imali prednost. Bergwijn je u 13. minuti pogodio za 1:0, Doherty je u 27. minuti izjednačio. Novo vodstvo domaćem timu donio Aurier u 45. minuti za rezultat prvog dijela od 2:1. Međutim, u nastavku tim Nuna Espirita Santa stiže do preokreta. Jota je u 57. minuti zabio za 2:2, da bi Raul Jimenez u 73. minuti meča pogodio za pobjedu gostiju od 2:3.

Manchester United osvojio je jedan bod na Goodison Parku protiv Evertona (1:1). Domaći tim je poveo u trećoj minuti nakon nestvarne greške Davida de Gee. Golman Uniteda je napucao loptom Calverta-Lewina i Everton je došao do vodstva od 1:0. Ipak, Bruno Fernandes je u 31. minuti sjajnim golom izjednačio na 1:1, a iako je bilo još šansi na obje strane. Ovo je bio konačan rezultat ovog susreta. Pickford je u 90. minuti skinuo zicere Fernandesu u Ighalu i spasio je Everton poraza.