ARSENAL JE PRVI POLUFINALISTA FA CUPA

Nogomet

Posljednji put je Arsenal na kultnom Fratton Parku gostovao krajem 2009.godine u Premier ligi, tada je slavio s 4:1, a bio je siguran i večeras u meču osmine finala FA kupa. Portsmouth odavno nije Arsenalov rang, no svakako zbog svoje historije izaziva veliko poštovanje. Topnici su ozbiljno shvatili večerašnjeg rivala/niželigaša, iako je Mikael Arteta “izmiksao” sastav, no svakako je to bilo dovoljno da se ostvari pobjeda.

Meč je ozbilježila teška povreda Torreire kojeg je u 16. minuti zamijenio Ceballos, a golove za pobjedu postigli su Sokratis na isteku prvog dijela i Nketiah u 51. minuti. Grk je zakucao loptu nakon centaršuta Nelsona s desne strane, dok je Nketiah također bio priseban nakon jednog oštrog ubačaja.

Košarka

U noći s ponedjeljka na utorak na NBA parketima odigrano je sedam utakmica, a košarkaši Portland Trail Blazersa predvođeni CJ McCollumom slavili su na gostovanju kod Orlando Magica rezultatom 130:107. McCollum je za Blazerse postigao 41 poen, dok je na drugoj strani Nikola Vučević susret završio sa 30 postignutih poena.

Košarkaši Utah Jazza slavili su na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa rezultatom 126:113. Goste je do pobjede vodio Bojan Bogdanović sa 28 postignutih poena, dok je za Cavse 32 poena postigao Sexton.

New York Knicksi su u Madison Square Gardenu slavili protiv Houston Rocketsa rezultatom 125:123. Harden je susret završio sa 35 postignutih poena. Chicago Bullsi su bili bolji od Dallas Mavericksa rezultatom 109:107. U redovima Mavsa Luka Dončić je postigao 23 poena i dodao devet asistencija i pet skokova.