LIVERPOOL DOŽIVIO DRUGI PORAZ ZA REDOM, OVOGA PUTA OD CHELSEA

Nogomet

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su večeras na Stamford Bridgeu s 2:0 pobijedili Liverpool. Oba trenera su miješala sastave pred ovaj derbi, a na kraju su Plavci ostvarili pobjedu i produžili slabu seriju rezultata najvjerovatnije novog prvaka Engleske. Nakon slabog izdanja i teškog poraza od Watforda u prvenstvu, tim Jurgena Kloppa doživio je novo razočarenje. Već na startu se vidjelo da nas čeka dobra utakmica, a domaćin je poveo s 1:0 u 13. minuti. Willian je snažno šutirao, pravo u Adriana, koji lošom reakcijom pomaže Chelseaju da pređe u vodstvo.

U 20. minuti su gosti čak četiri puta šutirali ka golu Kepe, ali nisu uspjeli postići pogodak. Do kraja prvog dijela nije se ništa mijenjalo, s tim da je zbog povrede kod domaćih iz igre morao Kovačić. Povrijedio se na početku drugog dijela i Willian, a u 64. minuti Chelsea je stigao do drugog gola. Ross Barkley je pretrčao nekih 50 metara i sjajno pogodio za konačnih 2:0. Giroud je u 74. minuti bio blizu gola, ali je zatresao prečku Redsa. Klopp je pokušao da se izvuče ubacivanjem Salaha, no bilo je prekasno i Chelsea će u četvrtfinale FA kupa.

Bayern je pobjedom nad Schalkeom izborio plasman u polufinale njemačkog DFB Pokala. Dokaz razlike u kvaliteti ove dvije momčadi bila je ‘petarda’ od prije mjesec dana u Bundesligi, a kao bolji Bayern se pokazao i danas u Gelsenkirchenu slavivši s minimalnih 1:0. Ključni trenutak na utakmici se dogodio u prvom poluvremenu, tačnije u 40. minuti, kada je Kimmich nakon kornera sjajno zabio iz voleja za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Košarka

Tokom noći je u NBA ligi odigrano osam utakmica, a najveće iznenađenje priredila je ekipa Golden Statea koja je u gostima pobijedila Denver. Warriorsi su slavili rezultatom 116:100 i na taj način stigli tek do 14. pobjede u sezoni. Andrew Wiggins je sa 22 poena i 10 asistencija predvodio pobjedničku ekipu, dok gostima nije pomogao ni novi double-double Nikole Jokića. Srbijanski centar je susret završio sa 16 poena i 143 skokova, a podijelio je i 7 asistencija.

Neočekivani junak dana je postao Caris LeVert. Krilni igrač Brooklyna je vodio svoju ekipu do pobjede u Bostonu rezultatom 129:120 sa čak 51 poenom.

Anthony Davis je sa 37 poena i 13 skokova predvodio Los Angeles Lakerse do pobjede nad oslabljenom Philadelphijom (120:107), dok smo u duelu Sacramenta i Washingona (133:126) vidjeli obračun sjajnih bekova De’Aarona Foxa (31 poen) i Bradleyja Beala (35 poena, 8 asistencija). U redovima pobjedničke ekipe Bogdan Bogdanović je ubacio 21 poen, dok je Nemanja Bjelica dodao 6 poena i 7 skokova.