MANCHESTER UNITED BEZ PROBLEMA U ČETVRTINI FINALA FA CUPA

Nogomet

Fudbaleri Manchester Uniteda večeras su u gostima pobijedili Derby sa 3:0 i plasirali se u četvrtfinale FA Cupa. Na Pride Parku se sinć očekivala velika borda i neizvijesna utakmica, ali Crveni đavoli su već u prvom poluvremenu završili posao. Derby je mogao do vodstva u 18. minuti kada je Wayne Rooney odlično šutirao iz slobodnjaka, ali je Romero uspio nekako odbraniti njegov udarac.

United je strpljivo čekao svoju šansu, a kada su prvi put ozbiljnije zaprijetili došli su do prednosti. Nakon konfuzije u odbrani Derbyja lopta je došla do Shawa koji “žabicom” vara golmana domaćih i pogađa za 0:1 u 33. minuti.

Samo osam minuta kasnije na semaforu je bilo 0:2. U kaznenom prostortu Odion Ighalo je uspio nekako doći do lopte pored zbunjenih defanzivaca Derbyja i pogoditi za drugi gol svog tima. Derby je početkom drugog dijela pokušao da se vrati u meč. Domaći su u 51. minuti zaprijetili preko Whitakera, ali je ostalo 0:2. Tačku na ovaj meč stavio je Ighalo svojim drugim golom u 70. minuti i postavio je konačnih 0:3.

Rennes sigurno neće odbraniti trofej osvajača Kupa Francuske. Naime, St. Etienne je večeras na svom stadionu Geoffroy-Guichard savladao Rennes u polufinalu pomenutog takmičenja, rezultatom 2:1. Rennes je, međutim, bolje otvorio utakmicu i poveo u 33. minuti. Raphinha je izborio penal, a Niang sa bijele točke pogodio za 0:1. Ipak, St. Etienne je prije odlaska na odmor uspio uzvratiti. Diony je ubacio, a Kolodziejczak majstorski pogodio glavom u 43. minuti, iako je bio okrenut leđima golu.

Drugo poluvrijeme nije donijelo veća uzbuđenja sve do samog finiša. Taman kada su svi pomislili da će utakmica otići u produžetke, St. Etienne je krenuo u konačnu ofanzivu. Prvo je u drugoj minuti sudijske nadoknade ozbiljno zaprijetio Debuchy, da bi dvije minute kasnije domaći stigli do gola. Bouanga se spetljao na ivici kaznenog prostora, ali je na loptu natrčao Boudebouz i sjajno pogodio za 2:1 i plasman St. Etiennea u finale Kupa Francuske.

Košarka

Tokom noći su odigrane četiri utakmice u NBA ligi u kojima su gosti zabilježili pobjede, a vijest koja je obradovala sve ljubitelje košarke je povratak Stepha Curryja na parket. Golden State je ugostio aktuelne prvake Toronto Raptorse koji su odnijeli pobjedu rezultatom 121:113. Curry, koji se povrijedio na početku sezone, je odigrao 27 minuta i susret je završio s 23 poena, 7 skokova i 7 asistencija. Norman Powell je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi s 37 poena.

Nikola Jokić je pružio još jednu sjajnu partiju, te je bio najzaslužniji za pobjedu Denvera u Charlotteu rezultatom 114:112. Jokić je susret završio s 14 poena, 11 skokova i 8 asistencija.

U velikom derbiju Los Angeles Clippersi su slavili u Houstonu kod Rocketsa rezultatom 120:105 zahvaljujući sjajnom Kawhiju Leonardu koji je ubacio 25 poena. Na drugoj strani jedini raspoložen za igru bio je Russell Wbestbrook sa 29 poena i 15 skokova, dok je James Harden ubacio samo 16 poena.

Philadelphia je slavila u gostima kod Sacramenta 125:108 zahvaljujući ponajviše 28 poena Tobiasa Harrisa. Na drugoj strani Bogdan Bogdanović je susret završio s 13 poena, 6 skokova i 5 asistencija.