JAMES BOLJI OD GIANNISA!!!

Nogomet

U sklopu 25. kola Bundeslige večeras su se sastali Paderborn i Koln. Nogometaši Paderborna ove sezone igraju veoma loše i glavni kandidati su za ispadanje, a do bodova nisu uspjeli doći ni u meču protiv Kolna koji je kao gost slavio sa 2:1. Od starta su Jarčevi bolje stajali na terenu, a do prednosti su došli u 28. minuti susreta. Vodstvo Kolnu je donio Mere na asistenciju Utha, da bi kroz nekoliko minuta Hector povisio na 2.0, što je bio rezultat kojim se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu viđen je još jedan gol, i to utješni Paderborna za konačnih 2:1.

Alaves i Valencia remizirali su (1:1) u prvom susretu 27. kola La Lige. U soldinoj utakmici na kraju pobjednika nije bilo, a Alaves se poraza spasio 17 minuta prije kraja. Valencia je vodila od 34. minuti. Dani Parejo je pogodio iz slobodnog udarca za prednost od 0:1, a ovaj rezultat se zadržao sve do 73. minute. Domaćem timu izjednačenje donosi Mendez (1:1), a iako je do kraja Alaves bio bolji rival, nije uspio da dođe do pobjedničkog gola i ovaj rezultat je na kraju vjerovatno i najrealniji.

Marseille i Amiens odigrali su neriješeno u sklopu 28. kola francuske Ligue 1. Jedino ‘fenjeraš’ Toulouse je imao ima dužu seriju utakmica bez pobjede od pretposljednjeg Amiensa, ali unatoč tome Marseille nije uspio da opravda ulogu favorita. Meč je na kraju završen podjelom bodova – 2:2. Prvi gol na Velodromeu viđen je tek u 45. minuti, a postigao ga je Sanson na asistenciju Strootmana, da bi u 57. minuti bilo već 2:0 zahvaljujući Payetu. Kako se meč bližio kraju, tako je Amiens sve bolje igrao, što im se na koncu itekako isplatilo. Prvo su u 83. minuti s bijele tačke uspjeli smanjiti na 2:1 preko Guirassyja, da bi u nadoknadi Ghoddos pogodio za izjednačenje i donio vrijedan bod svom timu.

Košarka

U noći s petka na subotu na NBA parketima odigrano je 11 utakmica, a u derbiju večeri Los Angeles Lakersi savladali su u Staples Centru Milwaukee Buckse rezultatom 113:103. LeBron James je završio susret sa 37 postignutih poena, osam skokova i sedam asistencija, dok je Anthony Davis dodao 30 poena i devet skokova. Na drugoj strani Giannis Antetokounmpo susret je završio sa 32 postignuta poena, 12 skokova i šest asistencija.

Brooklyn Netsi slavili su na domaćem parketu protiv San Antonio Spursa rezultatom 139:120. Domaće je do trijumfa vodio LeVert sa 27 postignutih poena. Knicksi su poraženi u Madison Square Gardenu od Thundera rezultatom 126:103, dok su Wizardsi savladali Hawkse sa 118:112.

Dallas Mavericksi su na svom terenu bili bolji od Memphis Grizzliesa rezultatom 121:96. Porzingis je postigao 26 poena i sakupio 11 skokova, dok je Dončić dodao 21 poen i šest asistencija. Boston Celticsi poraženi su u TD Gardenu od Utah Jazza rezultatom 99:94. Bojan Bogdanović susret je završio sa osam postignutih poena.

Indiana Pacersi savladali su Chicago u United Centru rezultatom 108:102. Najefikasniji u redovima gostujuće ekipe bio je Sabonis sa 24 postignuta poena i 12 skokova. Orlando Magic bio je bolji od Minnesota Timberwolvesa rezultatom 132:118. Goste je do trijumfa vodio Nikola Vučević sa 28 poena i 12 skokova.

Phoenix Sunsi slavili su protiv Portland Trail Blazersa rezultatom 127:117. Domaće je do trijumfa vodio Baynes sa 37 poena i 16 skokova, dok je Dario Šarić susret završio sa 24 poena i osam skokova. New Orleans Pelicansi bili su bolji od Miami Heata rezultatom 110:104.