LIVERPOOL SE VRATIO NA POBJEDNIČKE STAZE

Nogomet

Ekipa Liverpoola slavila je protiv Bournemoutha s 2:1 u sklopu 29. kola Premier lige. U ovu utakmicu Redsi nisu ušli u baš najboljem raspoloženju. Izgubili su u tri utakmice u tri takmičenja, ali današnjim trijumfom nad Bournemouthom maknuli su makar i privid krize. Meč na Anfieldu svejedno nije počeo najbolje po Liverpool. Već u devetoj minuti do prednosti je došao gostujući tim golom koji je postigao Wilson, međutim uspjeli su u međuvremenu Redsi da se vrate u igru.

Prvo je u 25. minuti Salah pogodio za izjednačenje na asistenciju Manea, da bi potom u 33. minuti ovaj senegalski fudbaler donio Liverpoolu preokret na Anfieldu. Nije nedostajalo prilika ni u drugom poluvremenu. Liverpool je bio bolji, imao je nekoliko dobrih šansi preko Manea i Firmina, ali izostala je realizacija.

Burnley i Tottenham remizirali su (1:1) u susretu 29. kola engleske Premier lige. Tim Josea Mourinha može da bude itekako zadovoljan osvojenim bodom na teškom gostovanju, iako je meč mogao otići na obje strane. Wood je u 13. minuti pogodio za vodstvo Burnleyja od 1:0 i to je bio rezultat nakon prvog poluvremena, iako je domaći tim bio mnogo bolji. U nastavku druga slika Tottenhama. Igrao je londonski klub mnolgo bolje, a u 50. minuti je i izjednačio rezultat. Dosuđen je penal, a Dele Alli je pogodio za 1:1. Do kraja promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 1:1 i čini se kako je Tottenham sve dalje i dalje od četvrtog mjesta koje mu bježi četiri boda, ali Chelsea ima i utakmicu manje.

Barcelona se namučila, ali je ipak pobijedila Real Sociedad s 1:0 u meču 27. kola španske La Lige. Braithwaite je imao prvu šansu na meču, ali je u 10. minuti njegov udrac odbranio golman gostiju. Potom Remiro zaustavlja i udarac Messija u 30. minuti. Messi je prijetio još jednom, ali ostaje 0:0 do poluvremena. Nastavila je Barcelona s napadima, redale su se opasne situacije pred golom Sociedada, ali tek u 81. minuti se rezulat na semaforu mijenja. Sudac Juan Munuera je uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu tačku, a Lionel Messi zabija za oduševljenje u Kataloniji. Duboko u sudijskoj nadoknadi Jordi Alba je postigao gol, ali je ovaj put VAR bio protiv Barcelone, pa je ostalo 1:0, što je opet bilo dovoljno za slavlje.

Košarka

Košarkaši Utah Jazzera pobijedili su u Detroitu ekipu Pistonsa rezultatom 111:105 te su tako potvrdili odličnu formu budući da im je to bio peti uzastopni trijumf. Gosti su dominirali od samog početka meča i prednost se konstantno povećavala do odlaska na odmor kada je bilo +16. Pistonsi se bude u trećoj dionici, vraćaju utakmicu u egal, ali su Jazzeri odigrali čvrsto do kraja meča te sačuvali prednost za novu pobjedu. Najbolji u ekipi Utaha bio je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović koji je ponovo otišao preko 30 koševa, tačnije postigao je 32 poena. Podršku je imao i u Mitchellu koji je ubacio 25 poena. Daleko najbolji kod Pistonsa bio je Wood s 30 poena i 11 skokova.

Fantastičnu noć imao je još jedan Bogdanović. Srbijanski košarkaš Bogdan vodio je svoje Sacramento Kingse do pobjede u gostima kod Portland Trail Blazersa rezultatom 123:111. Bogdanović je postigao 27 poena, a tome je dodao i osam asistencija. Inače, svojom trojkom pred kraj poluvremena odveo je Kingse do 77 poena (77:54), što je ujedno najviše poena njegovog tima u bilo kojem meču na poluvremenu.