ATLANTA NA KRILIMA ILIČIĆA PROŠLA U ČETVRTINU FINALA LIGE PRVAKA!!! LEIPZIG PONOVO BOLJI OD TOTTENHAMA!

Nogomet

Nogometaši Atalante plasirali su se u četvrtinu finala Lige šampiona nakon što su večeras na Mestalli još jednom pobijedili Valenciju. Ovog puta je bilo 3:4. Podsjetimo, tim iz Bergama je u prvom susretu na San Siru slavio sa 4:1 i na taj način gotovo obezbijedio sljedeću rundu a večeras je to samo potvrdio.

Briljirao je Slovenac Josip Iličić koji je postigao čak četiri pogotka. Istina, dva su bila s penala ali jedan od tih penala je sam izborio.To je bilo kod prvog gola, već u 3. minuti. Valencia ipak dolazi do izjednačenja u 21. minuti golom Kevoina Gameira. Pred kraj prvog poluvremena novi penal za goste i ponovo Josip Iličić.

U nastavku utakmice Valencia je u jednom trenutku nagovijestila da je moguće i čudo. Preokrenula je rezultat golovima Gameira i Torresa i tada su joj trebala još tri gola za svjetsko čudo. Na scenu je opet stupio Iličić. Slovenac prvo u 71. minuti dolazi do hat- tricka nakon jedne polu kontre za 3:3. Osam minuta prije kraja susreta četvrtim golom na meču postavio konačan rezultat 3:4.

Ekipa Leipziga razbila je Tottenham u uzvratnom meču osmine finala Lige prvaka rezultatom 3:0. Time su osigurali prolazak među osam najboljih timova u Evropi. U prvom meču njemački tim je slavio rezultatom 1:0, ali je Tottenham bez obzira na to imao realne šanse da se plasira u narednu fazu pod uslovom da drugi meč odigraju puno bolje nego pred domaćim navijačima.

Gosti iz Londona su puno bolje krenuli u ovom susretu i na početku su imali inicijativu, a kada dobre situacije nisu pretvorili u pogodak, stigla je kazna na drugoj strani kada Sabitzer pogađa sa nekih 20 metara i dovodi svoj tim u vodstvo. Isti igrač je 11 minuta nakon toga iskoristio asistenciju Angelina i glavom pogodio za 2:0, a već tada je bilo jasno da će Leipzig proći u četvrtfinale i da Tottenham nema šta tražiti na Red Bull Areni.

U drugom poluvremenu gosti su pokušali barem ublažiti poraz, no nisu pronašli put do gola Leipziga, a konačnih 3:0 postavio je rezervista Forsberg samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao na teren. Ovo je još jedan u nizu poraza Josea Mourinha na klupi Tottenhama. Sigurno da uprava ovog kluba nije zadovoljna promjenom koju je napravio nakon što je naslijedio Mauricija Pochettina na klupi ovog kluba. Biti će zanimljivo vidjeti da li će i pored ovog neuspjeha dobiti podršku čelnika kluba.

Košarka

Luka Dončić je još jednom odigrao maestralno, no njegovi Mavericksi su upisali drugi vezani poraz. Dallas je izgubio na gostovanju kod San Antonija rezultatom 119:109, a Mavericksima nije pomoglo ni Dončićevih 38 poena. Sjajni Slovenac je dodao i 7 skokova i 8 asistencija. Jedini raspoložen za igru od njegovih saigrača bio je Tim Hardaway Jr. sa 20 poena. San Antonio je do pobjede vodio LaMarcus Aldridge sa 24 poena. De Mar DeRozan je upisao 13 poena i 12 asistencija.

View this post on Instagram

Swipe through to recap Tuesday’s nine-game slate!

A post shared by NBA (@nba) on

Los Angeles Lakersi u izgubili na gostovanju kod Brooklyn Netsa rezultatom 104:102. Lakersi su imali šut za pobjedu u posljednjem napadu, no Anthony Dbavis nije pogodio trojku 0,9 sekundi prije kraja meča. Davis je susret završio s 26 poena i 8 skokova. LeBron James je ostvario učinak od 29 poena, 12 skokova i 9 skokova. Netse su do pobjede vodili Spencer Dinwiddie (13 poena, 7 asistencija) i Caris LeVert (22 poena, 7 asistencija).