ATLETICO MADRID NAKON PRODUŽETAKA IZBACIO LIVERPOOL IZ LIGE PRVAKA!!! PSG BOLJI OD DORTMUNDA!

Sinoć je pred prepunim tribinama Anfielda odigran revanš meč (prva utakmicu je Atletico dobio sa 1:0) osmine finala Lige prvaka između Liverpoola i Atletico Madrida. Nakon 1:0 za Liverpool u regularnom toku susreta, poslije produžetaka je rezultat glasio 2:3, pa je Atletico prošao u četvrtfinale.

U 43. minuti odbrana Atletica je prvi put kapitulira. Odličnu akciju su odigrali domaći, Oxlade-Chamberlain je lijepo ubacio sa desnog krila, a Wijnaldum ostao sam na 10-ak metara od gola i glavom pogodio za 1:0. To je bio i konačan rezultat regularnog dijela utakmice.  Kako je prvi meč u Madridu završen pobjedom Jorgandžija od 1:0, nakon 1:0 za Liverpool na Anfieldu prešlo se na produžetke.

Firmino je otvorio produžetak svojim golom i činilo se da je Liverpool veoma blizu prolaska u četvrtinu finala. U 97. minuti uslijedio je šok za cijeli Anfield. Llorente je pogodio i tako započeo veliki preokret Atletica. Na kraju prvog produžetka Llorente zabija svoj drugi pogodak na asistenciju Morate. Konačan rezultat postavio je Morata u produžetku drugog produžetka i odveo svoj Atletico u četvrtinu finala Lige prvaka.

Ekipa PSG-a plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka nakon pobjede protiv Borussije Dortmund u uzvratnom meču rezultatom 2:0, što im je nakon poraza od 2:1 u prvom susretu bilo dovoljno za plasman među osam najboljih u Europi.

PSG stiže u vodstvo u 28.. Pogodio je Neymar koji je nakon kornera Di Marije glavom poslao loptu u mrežu. Sancho je imao priliku u 38. minuti da poravna na 1:1, no Navas mu je odbranio udarac. U prvoj minuti sudijske nadoknade Bernat koristi asistenciju Sarabije i pogađa za 2:0 i veliko slavlje domaćih igrača. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, ali ej bio to i konačan rezultat utakmice.