MANCHESTER UNITED NASTAVIO SA DOBRIM PARTIJAMA

Manchester United se posljednjih tjedana nalazi u dobroj formi što je potvrđeno i pobjedom nad LASK-om s ubjedljivih 0:5.

United je u prvom susretu osmine finala Evropske lige pobijedio LASK na gostovanju s visokih 0:5 i tako praktično bukirati plasman u četvrtfinale. Izabranici Ole Gunnara Solskajera skoro dva mjeseca ne znaju za poraz pa je u Austriji ostvaren siguran trijumf.

Engleski tim je do vodstva stigao u 28. minuti. Na vrhu kaznenog prostora osporavani Ighalo se olično namjestio na šut i sjajno zakucao loptu pod prečku. United je u nastavku stigao do preostala dva gola. Prednost gostiju je u 58. minuti poslije brze kontre i lijepe završnice udvostručio James. Na 0:3 povisio je Mata u 82. minuti. Iskusni Španjolac je rutinski pogodio nakon odlične asistencije Freda.

Sudačka nadoknada je donijela još dvije lopte u mrežu domaćina. Prvo je u drugoj minuti zaostalog vremena rezervista Greenwood postigao četvrti gol za United, da bi konačan rezultat minut kasnije postavio Pereira.

Ovi timovi su revanš meč na Old Traffordu trebali igrati sljedećeg četvrtka, ali usljed epidemije koronavirusa vrlo vjerovatno će se taj meč odigrati u nekom drugom terminu.